Hematyt: Fakty i Przewodnik Kupowania

Hematyt jest mineralnym tlenkiem żelaza (nie kryształem) o bardzo niepowtarzalnym spojrzeniu, trudnym do pomylenia z jakimkolwiek innym kamieniem. Nazwa hematyt pochodzi z łacińskiego słowa krwawego kamienia ", ponieważ gdy jest to naturalne i złamane, ma wewnątrz warstwę rdzy.

Cindy, mogę tylko powiedzieć - dziękuję za dzielenie się nieco dziwnym, ale ciekawym doświadczeniem. Obawiam się, że nie mogę naprawdę komentować, dlaczego tak się dzieje z tobą. Pierwszą myślą, jaką miałem podczas czytania twojego komentarza, była niezwykle silna magia. Mam nadzieję, że ktoś zna odpowiedź. Mogę zapytać tylko, czy miałeś podobne doświadczenia z innymi kamieniami na bazie żelaza, jak magnetyt lub piryt? Oba minerały to tlenki żelaza, takie jak hematyt, ale o różnych strukturach wewnętrznych.

Istnieje kilka specyficznych kamieni szlachetnych hematytów, chociaż gemologicznie nie uważa się ich za odrębne gatunki z regularnych hematytów. Niektóre z bardziej popularnych nazw handlowych obejmują tęczowy hematyt, opalizujący kształt hematytu; Titano-hematyt, hematyt bogaty w tytan; I specularit, w postaci zagregowanej, która podczas obracania wykazuje atrakcyjny połysk lśniący.

Z nielicznymi wyjątkami ekonomiczne wykorzystanie hematytów obraca się wokół jego bogatej w żelazo kompozycji i charakterystycznego czerwonego koloru. Jej nazwa pochodzi od "haima", greckich słów na krew, nawiązujących do charakterystycznego koloru hematytów. Inne minerały, takie jak magnetyt, zawierają wyższe stężenia żelaza, ale hematyt jest o wiele bardziej obfity, że jest to najbardziej ekonomicznie ważny rud żelaza. W Ameryce Północnej ponad 90% naszego żelaza pochodzi ze złóż hematytów i bez hematytu nasi stalowi społeczeństwa nie mogą istnieć. Wykorzystanie żelaza i stali w całym świecie przemysłowym jest tak rozpowszechnione, że wielu ludzi wyobraża sobie świat bez nich.


Dziękuję za komentarz. Myślę, że powinna istnieć równowaga między naszą otwartością na świat duchowy a naszą potrzebą być uziemiona i stabilna. Hematyt z pewnością pomoże Ci chronić się i uziemić swoje energie. Mam nadzieję, że po zakończeniu okresu uziemienia będziesz w stanie efektywniej komunikować się ze swoim przewodnikiem duchowym. Wiele błogosławieństw.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Definicja hematytów w języku angielskim

Kryształy hematytowe stymulują umysł, ochronę i uziemienie